piątek, 4 kwietnia 2014

zig-zag'i ścieżek życia, superpozycje odcinków i tajemnicza fala pilotująca

(…) Umysł Procesowy subtelnie oddziałuje w tle nadając określony kierunek życiu (duże „U”). Bez ograniczeń pozwala przemierzać dowolnie wybrane kierunki (1, 2 i 3) o ile składają się one na odcinek końcowy. Podczas, gdy odcinki 1, 2 i 3 są nieprzewidywalne i „wolne w wyborze”, to całościowa droga twojego życia „U” jest przewidywalna. Ten kierunek koresponduje z twoim najgłębszym poczuciem „ja”, które może ujawnić się w formie pierwszego zapamiętanego snu lub wspomnienia z dzieciństwa, które reprezentuje mit osobisty danej osoby.
To, że sny z dzieciństwa wskazują przyszłą drogę życia danej osoby jest niezwykłym oraz zagadkowym faktem. Prawdopodobnie Umysł Procesowy, który organizuje podstawowe wzorce snu a także nasz kierunek życia, istnieje poza czasem. (…)
Arnold Mindel w: „The ProcessMind – a User's Guide to Connecting with the Mind of God "

2 komentarze:

  1. Jak przypomniec sobie lub zidentyfikowac sen z dziecinstwa?
    Pozdrawiam :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli ktoś nie pamięta snu z dzieciństwa, to zamiast tego pracuje się z pierwszym zapamiętanym wspomnieniem, które w takim przypadku jest równie ważne.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !

Polecany post

Człowiek i jego symbole - pierwsze polskie wydanie !

Drogie i Drodzy czytelnicy/czki bloga! Ostatnimi czasy mało pisałem i rzadko wysyłałem newsletter. Działo się to z powodu introwersji w...