poniedziałek, 25 marca 2013

"Tańcząc w płomieniach"
Film z i o Marion Woodman "Dancing in the Flames" polecam gorąco - jest w wersji dla niesłyszących z
napisami po angielsku http://www.cultureunplugged.com/documentary/watch-online/play/7972/Dancing-in-the-Flames generalnie cała strona/portal z filmami jest wstrząsająca ...

W filmie Woodman opowiada m. inn. o Czarnej Madonnie, Bogini Kali, łączności pierwiastka męskiego i żeńskiego tak na poziomie zewnętrznym (dwojga osób) jak i wewnętrznym. Jest tu także o "Śniącym Ciele" Arnolda Mindella (choć tak zjawiska łączności ciała i snów nie nazywa), czyli o formie pracy ze snem, dzięki czemu wyleczyła się z terminalnego nowotworu.

I w końcu - co niezwykle ważne Woodman powiada, że Czarna Madonna to Ziemia, zaś jej Dziecko jest Dzieckiem ZIEMI. Z punktu widzenia Psychologii Zorientowanej na Process MArion mówi tutaj o naszym kontakcie z the ProcessMind  (Umysłem Procesowym) - najnowszej koncepcji Arnolda Mindell'a .  DOstęp do szczególnego MIejsca na Ziemi (the Earth Spot) pozwala nam skontaktować się z ogromnymi zasobami wsparcia (Rangi Duchowej lub "inalienable power") nieustannie obecnej dopóki chodzimy po Ziemi. "Po tej Ziemi" :)

Jest także książka Marion pod tym samym tytułem (i podtytułem: "THE DARK GODDESS IN THE TRANSFORMATION OF CONSCIOUSNESS") co film na: "chomikuj" --- polecam! (Niestety po angielsku)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !