wtorek, 12 marca 2013

Nowa książka Arnolda Mindella

W przekładzie na j. polski - ukazało się

"Otwarte Forum. Praktyka Głębokiej Demokracji"

serdecznie polecam --- to właśnie istota tego, co robimy w ramach Fundacji Głębokiej Demokracji :)

notka historyczna:

Pierwsze Otwarte Forum Głębokiej Demokracji w Polsce zostało zorganizowane i przeprowadzone prawie dziesięć lat temu przez Grupę Nieformalną "Forum Głębokiej Demokracji" (która przekształciła się później w Fundację Głębokiej Demokracji ), przy współpracy z Fundacją Kobiecą eFKa, krakowskim kołem partii Zieloni 2004, Kampanią Przeciw Homofobii oraz Stowarzyszeniem „Rotunda”.
Tematem spotkania była „ Mniejszość seksualna w Krakowie”. A w szczególności spotkanie dotyczyło wydarzeń jakie rozegrały się w Krakowie podczas zorganizowanego przez
KPH „Tygodnia dla Tolerancji”. Zaprosiliśmy wówczas wszystkie strony konfliktu, aby narastająca agresja została zneutralizowana za pomocą narzędzi Otwartego Forum. Byli obecni przedstawiciele KPH, (LPR nie dotarło), władze miasta, przedstawiciele kościoła katolickiego, policji, a także CM UJ.
Forum odbyło się w Klubie Studenckim „Rotunda”, 2 czerwca 2004 r.
Było wówczas dużo ludzi z miasta (ok. 100 osób) i dużo zacnych panelistów i wspaniała praktyka facylitacji gorącego spotkania kilkudziesięciu osób ze skrajnych skrzydeł. Facylitatorami byli wówczas Marzena Karwacka, Robert Palusiński i Grzegorz Szczepański.

Może gdyby takie fora robić częściej ( co kilka miesięcy w każdym mieście /i wsi/) od tego czasu, to podejście do związków partnerskich nie-heteroseksualnych byłoby inne po 10 tych latach od tamtych wydarzeń ?
Krótki opis i opinia po Forum:
http://queer.pl/news/189229/mniejszosc-seksualna-w-krakowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !