niedziela, 23 grudnia 2018

Narcystyczne Nadużycie: Niewypowiedziana Rzeczywistość (Krótki Dokument)

To ważny i dobrze zrealizowany dokument o tym, co bywa nazywane także "gaslighting" - nadużyciu ze strony osobowości narcystycznej i o tragicznych skutkach.
Nie jest to coś nowego (pamiętając mit o Narcyzie, czy książkę "Narcystyczna osobowość naszych czasów psychoanalityczki K. Horney z lat 1970-tych.
Wydaje się jednak, że zjawisko narasta i przybiera na sile ...
Co możesz zrobić, gdy znajdziesz się w związku z narcystycznym osobnikiem?
Film daje kilka podpowiedzi, jak również naświetla samo zjawisko.
(pojawił się nowy post o narcyzmie na blogu)
cyt.:
"Nakręciłem ten dokument dla wszystkich ofiar narcystycznego maltretowania, które wydawały mi się tak niesłychane i niezrozumiałe, jak dla mnie. Każdy, kto miał rodzinę i przyjaciół, patrzył na nich jak na wariatów, gdy próbowali opisać problemy w związku lub nawet ludzie odwracali się od nich, gdy coś było nie tak.
Zwłaszcza dla wszystkich, którzy przeszli przez wizyty terapeuty lub doradcy, tylko po to, by usłyszeć od "profesjonalisty", że narcystyczne nadużycie nie było realne, a problemy tkwiły we ich głowach. Narcystyczne nadużycia są prawdziwe i wysoce niszczycielskie. Nadszedł czas, aby świat dowiedział się, że nie pozwolimy już, by ten problem został zmieciony pod dywan."

Są przetłumaczone napisy w j. polskim - najeżdżasz na obraz filmu - pojawia się dolny pasek i trzeba kliknąć w okienko, w kształcie ekraniku w prawym dolnym rogu na pasku - obok takiego czegoś jak zegar, czy okrągły trybik   (nie wiem, kto polską wersję poczynił).
Dziękuję twórcom za film i za przekład na j. polski (nie wygląda na automatyczny) !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !