czwartek, 19 sierpnia 2010

James Hollis "Odnaleźć sens w drugiej połowie życia"

Generalnie, to każda połowa jest dobra ;))

Polecam przełożoną na j. polski książkę pt.: "Odnaleźć sens w drugiej połowie życia" (autor: James Hollis )

O AUTORZE
Dr James Hollis jest analitykiem jungowskim prowadzącym własną praktykę, a także dyrektorem wykonawczym Centrum Edukacyjnego C.G. Junga w Houston, w Teksasie. Swoje wykształcenie zdobywał w Manchester College, na Uniwersytecie Drew oraz w Instytucie Jungowskim w Zurychu. Przez ponad dwadzieścia lat był wykładowcą nauk humanistycznych. Autor dziesięciu książek, w tym dwóch bestsellerów: The Middle Passage: From Misery to Meaning At Midlife oraz The Eden Project: In Search of the Magical Other. Mieszka w Houston (USA). Jako ceniony wykładowca odbywa częste podróże na terenie Stanów Zjednoczonych oraz innych krajów.
o książce powiedzieli/napisali: OPINIE
Odnaleźć sens w drugiej połowie życia to dzieło wrażliwego i wnikliwego człowieka, przemawiającego prosto z serca, słowami dalece wykraczającymi poza sztywne ramy chłodnej analizy. Połączenie przenikliwości i prawdziwie ludzkiego podejścia to rzadki i cenny dar, którym autor tej książki dzieli się z czytelnikami.
- Clarissa Pinkola Estés, autorka "Biegnącej z wilkami"
Druga połowa życia to teren, na którym ludzie często zbaczają ze szlaku i błądzą. James Hollis, analityk jungowski, zna te okolice i doskonale je opisuje, zadając ważne pytania, które pozwalają odzyskać orientację i sens oraz osiągnąć dojrzałość.
- Dr Jean Shinoda Bolen, autorka książek: "Boginie w każdej kobiecie" oraz "Bogowie w każdym mężczyźnie"


Dla osób (uprzywilejowanych!) mówiących po angielsku:


Kolejny warty obejrzenia film video (też w j. ang.) to:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !