poniedziałek, 5 maja 2008

WARSZTAT PRACY Z KONFLIKTEM

ZAPRASZAM NA WARSZTAT – SEMINARIUM


Sztuka i magia transformacji konfliktów”

w dniach 31.05. – 01.06. w KrakowieNa tych warsztatach dowiemy się jak zamienić konflikty w pełne energii porozumienie, w którym znajdzie się miejsce na to, co pragnie zaistnieć pomiędzy stronami.

Stworzymy okazję do praktycznego sprawdzania i ćwiczenia niezwykle skutecznych metod pracy z konfliktami wypracowanych w ciągu ostatnich 30 lat przez terapeutów współtworzących Psychologię Zorientowaną na Proces. Poznamy różne poziomy pracy z konfliktem oraz strategie docierania do niedostępnych struktur leżących w najniższych warstwach tworzących podwaliny konfliktów, a także poznamy techniki, dzięki którym staje się zrozumiałe twierdzenie, że konflikt pomaga rozwijać się związkom i grupom.

Nauczymy się odkrywać bezcenne informacje ukrywające się za konfliktem, jak skutecznie wprowadzać te informacje w życie oraz jak potencjalnie destrukcyjne napięcia zamienia się nową, bardzo potrzebną jakość.


Konkretnie zajmiemy się:

  • dynamiką konfliktów pojawiających się w związkach (ale także w grupach)

  • głównymi obszarami konfliktogennymi w związkach

  • wzajemne „wiązania” oraz wpadanie w najbardziej typowe i powtarzające się sytuacje kreujące konflikt

  • niezwykle skutecznymi technikami pracy z konfliktem

  • odkrywaniem potencjału i twórczych aspektów ukrytych w konfliktach

  • konflikty wewnętrzne oraz ich odzwierciedlenie w świecie

  • praca z dużymi organizacjami w konflikcie a także z całym Światem! (jeśli wystarczy czasu)


Unikalne podejście Psychologii Zorientowanej na Proces polega na tym, że konflikt jest postrzegany jako potencjalnie konstruktywny komunikat o niewyrażonych potrzebach oraz informacjach ważnych zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w konkretnej relacji. Jest to także istotna, ukryta informacja stanowiąca zasadniczą wartość ważną dla całego systemu. Systemem może być pojedyncza osoba (konflikt wewnętrzny), para czy większa organizacja. Umiejętne odkrycie tej informacji jest zazwyczaj twórczą iskrą pozwalającą "zwaśnionym stronom" błyskawicznie znaleźć rozwiązanie w najtrudniejszych i najbardziej zagmatwanych sytuacjach.
Jak wykazały liczne praktyczne doświadczenia, konfliktu nie da się wyeliminować, można go jedynie na pewien czas załagodzić czyli stłumić. Ale konflikt w swym podłożu jest - paradoksalnie - radykalną próba porozumienia się stron, próbą wniesienia nowych, często rewolucyjnych idei do skostniałego schematu, idei które nie mogą w inny sposób przebić się do świadomości. Konflikt jest próbą zaistnienia czynnika zmiany, jak również (o ile zostaje właściwie "przeprocesowany") jest drogą do budowania społeczności. Twórcze przekształcenie, to jedyne co można uczynić z konfliktem, aby przestał być czynnikiem zaburzającym czy destrukcyjnym.


Cena warsztatu 250 zł, (dla par: 220 zł od osoby)

Przedpłata – rezerwacja miejsca 100 zł od osoby (ilość miejsc ograniczona).

Miejsce: Kraków, Krakowska 19 (Towarzystwo Interwencji Kryzysowej) godz. 10:00 – 18:00 sobota 9:00 – 17:00 niedziela. (z Warszawy do Krakowa można dojechać już za 66 zł w dwie strony, jeśli odpowiednio wcześniej kupisz bilet w Internecie, lub za 2 x 35 lub za 99 bilet weekendowy. )


Warsztat poprowadzi Robert Palusiński

Superwizja: Tomasz Teodorczyk

Szczegóły, więcej informacji i kontakt: tel.: 505 476 964 lub e-mail: robert@akademiapop.org


o prowadzącym: Robert Palusiński, terapeuta Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces, autor książki "Szamanizm w praktyce" (oraz kilku innych pozycji) tłumacz książek Arnolda Mindella. W latach 1998 – 2003 studiował w Polskim Towarzystwie Psychologii Zorientowanej na Proces oraz w Szwajcarii (RSPOP Zurich), gdzie zdał egzaminy uprawniające do pracy terapeutycznej pod superwizją dyplomowanego terapeuty POP. W swojej pracy zawodowej łączy dawne techniki uzdrawiania z najbardziej twórczymi nurtami współczesnej psychologii. Facylituje konflikty i uczy innych jak pracować z konfliktami. Prowadzi męską grupę „Wędrówka bohatera”. Więcej o prowadzącym: http://www.palusinski.strefa.pl/


Prawne i polityczne próby rozwiązywania konfliktów są dlatego nieskuteczne lub krótkotrwałe, ponieważ nie sięgają do głębszych poziomów uczuć oraz do związków pragnących przejawić się w świetle konfliktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !