JOGA I WYZWANIA W RELACJACH


JOGA I WYZWANIA W RELACJACH

W każdej relacji i związku z biegiem czasu pojawia się różnica zdań oraz stojących za nimi postaw i przekonań. Co więcej, kiedy angażujemy się w relacje, to zazwyczaj przenoszą nas one poza obszary, które znamy i spotykamy doświadczenia, które mogą być bardzo odmienne od tych, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. 
Np. mężczyzna spotyka realność kobiety, a kobieta spotyka się z rzeczywistością mężczyzny i wówczas z „dwóch połówek jednego jabłuszka” tworzy się różnorodność. Ona musi zaistnieć, bo nie jesteśmy tacy sami i takie same. Na szczęście nauki o żywych organizmach wyjaśniają, że im bardziej dany system jest różnorodny – tym bardziej odporny i zdrowszy.
Różnice i różnorodność prowadzą oczywiście do nieuniknionych polaryzacji i napięć. Te napięcia mogą być trudne, ale również pożyteczne. Np. napięcie pomiędzy północnym a południowym biegunem naszej planety tworzy pole magnetyczne, które skutecznie chroni nas przez zabójczym promieniowaniem kosmicznym!
W codziennym życiu różnice i związane z nimi napięcia tworzą konflikty. Konflikt jest częścią natury – przyrody oraz jego części – człowieka. Większość ludzi nie ma zbyt wielu pozytywnych doświadczeń z konfliktem, dlatego wolimy unikać nawet słowa na „k”. Ponadto konflikt posiada wiele wymiarów: wewnętrzny, zewnętrzny a nawet globalny…

Ten jednodniowy warsztat jest dla Ciebie, jeśli ciekawi cię lepsza relacja z własnym ciałem (nawet tu często pojawia się konflikt!) szczególnie, gdy sytuacja jest „napięta”, nowe i świeże podejście do konfliktu oraz głębsze zaangażowanie w relacje będąc w kontakcie z własnym ciałem.

W warsztatach oczywiście mogą brać udział niekoniecznie pary, ale przede wszystkim pojedyncze osoby! Także te, które nie są obecnie w związku - bliskiej relacji, ale np. pozostają w jakichkolwiek relacjach z innymi ludźmi lub światem, albo mają zamierzenia w tym względzie :) .

Podczas warsztatu poznamy sekwencje wybranych praktyk jogi, pewną dozę teorii i przykładów. Będą pokazy oraz ćwiczenia praktyczne. Beata i Robert zaproponują praktyczne sposoby podejścia do pracy z konfliktem na poziomie ciała (joga), psychiki, w relacjach, a nawet w świecie!
Warsztaty odbywać się będą w intymnej atmosferze max. 12 osób, a do udziału w nich nie jest wymagane wcześniejsza znajomość jogi (może być to wielce inspirujący wstęp do praktykowania jogi!)

Główne idee warsztatu to:
- dostarczenie prostych, skutecznych i konkretnych sposobów/metod pracy z konfliktem w z wiązkach i nie tylko !
- zbadanie i ewentualna zmiana przekonań lub postaw, które mogą powstrzymywać nas od poruszania „trudnych” tematów
- odkrycie wspierających zasobów i sił ułatwiających finkcjonowanie w relacjach z różnicami, różnorodnością i konfliktami
- ugruntowanie nowej wiedzy w ciele – czyli jej ucieleśnienie dzięki praktyce jogi

Narzędzia” oraz teoretyczne inspiracje warsztatu to: Joga, psychologia analityczna (C. G. Jung), psychologia procesu (A. Mindell), psychologia społeczna (teoria ról, itp.)

Kiedy: 14 październik 2018 w godz.: 9:30-17:30
Gdzie: Sattva - szkoła jogi klasycznej, ul. Smoleńsk 22/22 w Krakowie
Inwestycja: 240 zł
UWAGA: jeśli bardzo chcesz wziąć udział w tym warsztacie, ale jego cena zbyt wysoka dla twoich możliwości - to skontaktuj się z nami i pewnie odkryjemy satysfakcjonujące rozwiązanie !
Prowadzący:
Beata Kuźnik- Joga znalazła w moim sercu miejsce, w którym jest czas na codzienną praktykę asan i medytację. Pierwszy raz stanęłam na macie jesienią 1996 roku, trzy lata później ukończyłam kurs nauczycielski w nurcie Sivanandy, od tego czasu uczestniczę w szkoleniach i warsztatach rozwojowych. Wraz z przyjaciółmi prowadzę dwie szkoły jogi: „Sattva-szkoła jogi i medytacji ” w Krakowie oraz „Pracownia Tenczynek” w Tenczynku. Z wykształcenia jestem również magistrem Sztuki, zajmuje się małą formą rzeźbiarską i ceramiką, prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych. 
To, kim w tej chwili jestem, to efekt długoletniej pracy z ludźmi, poznawaniem i obserwowaniem zewnętrznego i wewnętrznego świata. Moja osobista przestrzeń dąży ku koncentracji i medytacji. Od lat jestem wierna klasycznej ścieżce jogi nurcie Sivanandy, która jest duchową praktyką asan, oddechu i medytacji.

Robert Palusiński - psychoterapeuta, coach, facylitator pracy grupowej. W latach 1998 - 2003 studiował w Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, szkolił się także w Londynie, Kopenhadze i Bratysławie. Od 2000r. roku regularnie prowadzi zajęcia, doradztwo i warsztaty.
W ostatnich latach oprócz pracy indywidualnej specjalizuje się szczególnie w pracy z parami, rodzinami i grupami w obszarze transformacji konfliktów i pogłębiania relacji na bazie podejścia Głęboko Demokratycznego. 
Od 1997 roku lat pracuje jako trener w organizacjach i firmach, a od 1999 r. jak facylitator stosujący podejście i zasady Głębokiej Demokracji. W roku 2004, po marszu Tolerancji w Krakowie (gdzie w ruch poszły oprócz obelg kamienie) z kilkoma NGO zorganizował i facylitował pierwsze w Polsce miejskie Forum Głębokiej Demokracji na temat mniejszości seksualnych w Krakowie i miejsca/przestrzeni dla ich istnienia. Pracuje jako facylitator, coach i doradca w zakresie wszelkich konfliktów i problemów w organizacjach, rodzinach, parach nie marginalizując oczywiście konfliktów intra-personalnych. Więcej: https://robertpalusinski.blogspot.com/p/o-mnie.html

Obowiązują zapisy i przedpłata na konto celem rezerwacji miejsca. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenie mailowe prześlij na adres: aquaterapia@gmail.com
lub formularz kontaktowy

Maty są na miejscu, ubierz się w luźny, „sportowy” strój.
Nie jedz za dużo przed zajęciami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !