wtorek, 27 listopada 2018

Grupowa praca ze snami - rozwojowa grupa on-line (cykl 6 mcy)

Podobny obraz Symbolika snów oraz ich przekaz jest przede wszystkim indywidualny – skierowany do osoby śniącej dany sen. Mądrość snów tak wielka, że pracując wyłącznie ze snami, osiąga się bardzo dobre efekty w rozwiązywaniu problemów na poziomie codziennej (zwyczajnej) rzeczywistości. Dotyczy to także nerwic oraz innych trudności zgłaszanych psychoterapeutom. Marie-Louise von Franz, psychoterapeutka i współpracownica C. G. Junga, powiada otwarcie, że w przypadku większości problemów wystarczy odkryć znaczenie snów, posłuchać wewnętrznego głosu i podążać za nim. Jednak to tylko pozornie wydaje się łatwe. W rzeczywistości prawidłowa interpretacja musi spełniać kilka, niezbędnych warunków, których nie znajdziesz w żadnych sennikach ani poradach zamieszczanych w czasopismach.


Jak?

Będziemy się spotykać przez 6 miesięcy wieczorami w godz. 20:00 – 22:00 w grupie on-line na platformie „zoom” [jest to bardzo dobry i łatwy oraz niewielki program działający także w telefonie]. 
Program daje możliwość interaktywnego współuczestniczenia, gdzie wszyscy wzajemnie się widzą i słyszą równocześnie. 
Zrobimy także „tajną grupę” na=fb, gdzie będziemy się kontaktować pomiędzy sesjami.
Grupa będzie nastawiona przede wszystkim na systematyczną, samodzielną pracę nad snami uczestników/czek oraz nad tym, jak się one odnoszą do życia codziennego oraz jakie drogi rozwoju proponują.
Co tydzień będziemy przy udziale i wsparciu prowadzącego analizować 1 – 2 sny i omawiać je. Będą to żywe przykłady pracy, którą później można prowadzić samodzielnie. Będzie także przestrzeń na interpretacje własne i na informacje zwrotne.
Regularne spotkania wspomagają systematyczność oraz uważność na proces śnienia i nieświadomości, które są obecne nie tylko w w nocy, ale i w dzień.
Zastosujemy metody analizy jungowskiej, pracy z procesem (A. Mindell), psychologii archetypowej (Hillman) (plus kilka nowych propozycji - sugestii !).

Od kiedy?
Zaczynamy od 18 grudnia 2018 (z przerwami na święta) – do 18 czerwca 2019 

Dlaczego on-line?

Od ponad 15 lat prowadzę szkolenia i warsztaty pracy ze snami (w tym właśnie półroczne cykle), które cieszą się sporym powodzeniem (czasem zgłasza się więcej osób niż pomieści sala!), lecz jest to tylko działanie lokalne i wiele osób wyraża smutek nie mogąc uczestniczyć z powodu swego m-ca zamieszkania.
Pracując on-line włączamy osoby dyskryminowane ze względu na mobilność i położenie i zapraszamy ludzi z całego świata !

Co i jak na tym wydarzeniu?

Każde spotkanie będzie trwać 2 godziny – początkowo pół godziny będzie na wprowadzenie, a następnie pracujemy z konkretnymi snami oraz będzie czas na pytania i odpowiedzi oraz porady w przypadku jakichkolwiek trudności. Forma inter-aktywna, warsztatowa.

Koszt: 160 zł/m-c (4 spotkania - 20 zł/godzinę) – płatne z góry co miesiąc.


Rezerwacja miejsca - wpłaty:
możesz wpłacić 160 zł/mc (miesiąc to 4 spotkania po 2godz.) np. tutaj: zrzutka.pl/kcwhdd/wplac/160
lub na konto:
Robert Palusiński  Jungpress
03 1140 2004 0000 3602 7827 2839

z dopiskiem sny, miesiąc 1


Prowadzący:
Robert Palusiński – terapeuta psychologii zorientowanej na proces (od 2003 r.), tłumacz książek Arnolda Mindella, Junga i innych jungistów/ek.

Pracuje ze snami i wprowadzaniem ich wiedzy w życie od ponad 20 lat ...
Więcej: http://robertpalusinski.blogspot.com/p/o-mnie.html


więcej o ważności snów i podejściu w opisie niedawnego szkolenia o snach – zobacz: https://robertpalusinski.blogspot.com/p/blog-page.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !