niedziela, 8 lutego 2015

KOBIETY A SZTUKA I MAGIA TRANSFORMACJI KONFLIKTÓW (warsztaty Kraków i Łódź)


„KOBIETY A SZTUKA I MAGIA TRANSFORMACJI KONFLIKTÓW”
8 Marca 2015 w Krakowie
15 Marca w Łodzi
 
To może być prezent na 8 marca :)


Na tych warsztatach dowiemy się, jak zamienić konflikty w pełne energii porozumienie, które nie będzie przyklepywaniem tego, co w pełen emocji sposób próbuje zaistnieć pomiędzy stronami.

Będziemy mieć okazję sprawdzić w praktyce niezwykle skuteczne metody pracy z konfliktami wypracowane w ciągu ostatnich 30 lat przez terapeutów współtworzących Psychologię Zorientowaną na Proces. Poznamy różne poziomy pracy z konfliktem oraz strategie docierania do niedostępnych struktur leżących w najniższych warstwach tworzących podwaliny konfliktów, a także techniki, dzięki którym staje się zrozumiałe twierdzenie, że konflikt pomaga rozwijać się związkom i grupom.
Dowiemy się dlaczego trzeba brać pod uwagę tło związane z płcią i różnicami wynikającymi z różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami szczególnie w sytuacji konfliktu.
Nauczymy się odkrywać bezcenne informacje ukrywające się za konfliktem, oraz jak skutecznie wprowadzać te informacje w życie oraz jak potencjalnie destrukcyjne napięcia i emocje mogą przemieniać się w nową, bardzo potrzebną jakość.

Konkretnie zajmiemy się:

a. dynamiką konfliktów pojawiających się w związkach (ale także w grupach)
b. głównymi obszarami konfliktogennymi w związkach
c. wzajemnymi "wiązaniami" oraz wpadaniem w najbardziej typowe i powtarzające się sytuacje kreujące konflikt
d. skutecznymi technikami pracy z konfliktem
e. odkrywaniem potencjału i twórczych aspektów ukrytych w konfliktach
d. potencjałem kobiet w zakresie pracy z konfliktami oraz tym, co może powstrzymywać kobiety przed pracą nad konfliktem i jak to zmieniać

Unikalne podejście Psychologii Zorientowanej na Proces polega na tym, że konflikt jest postrzegany jako potencjalnie konstruktywny komunikat o niewyrażonych potrzebach oraz informacjach ważnych zarówno w wymiarze indywidualnym jak i w konkretnej relacji. Jest to także istotna, ukryta informacja stanowiąca zasadniczą wartość ważną dla całego systemu. Systemem może być pojedyncza osoba (konflikt wewnętrzny), para czy większa organizacja. Umiejętne odkrycie tej informacji jest zazwyczaj twórczą iskrą pozwalającą "zwaśnionym stronom" błyskawicznie znaleźć rozwiązanie w najtrudniejszych i najbardziej zagmatwanych sytuacjach.

Jak wykazały liczne praktyczne doświadczenia, konfliktu nie da się wyeliminować, można go jedynie na pewien czas załagodzić czyli stłumić. Ale konflikt w swym podłożu jest - paradoksalnie - próbą porozumienia się stron, próbą wniesienia nowych, często rewolucyjnych idei do skostniałego schematu, idei które nie mogą w inny sposób przebić się do świadomości. Konflikt jest próbą zaistnienia czynnika zmiany, jak również (o ile zostaje właściwie "przeprocesowany") jest drogą do budowania bliskości i społeczności o większym stopniu zaufania. Twórcze przekształcenie, to jedyne co można uczynić z konfliktem, aby przestał być czynnikiem zaburzającym czy destrukcyjnym.

GDZIE:Kraków, Pracownia Rozwoju PEŁNIA (PraPełnia) "PraPełnia" ul. Dietla 97/9 Kraków
(tuż przy skrzyżowaniu Dietla ze Starowiślną, 10min. od Rynku Głównego)
W Łodzi  - miejsce zostanie podane

KIEDY: 8 marca w godz. 10:00 - 18:00 (Kraków)
W Łodzi:  15 marca w godz. 10:00 - 18:00

  INWESTYCJA: 140 zł (osoby, które również uczestniczą w warsztacie „Mądrość Emocji” w ten sam weekend – 110 zł .
PRZEDPŁATA - 50 zł od osoby rezerwuje miejsce (ilość miejsc ograniczona).

PROWADZĄCY - Robert Palusiński, terapeuta Psychologii Zorientowanej na Proces, autor, tłumacz. Od ponadto 16 lat prowadzi psychoterapię, szkolenia oraz autorskie warsztaty rozwojowe i terapeutyczne. Pracy z konfliktem w wymiarze indywidualnym i grupowym uczy od 15 lat w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii, Estonii i na Słowacji. Więcej: http://robertpalusinski.blogspot.com/p/o-mnie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !