czwartek, 5 czerwca 2014

Tryptyk warsztatów o Snach i Śnieniu - w Nocy, w Związkach i w Ciele (14, 15, 19 czerwca 2014)


Zapraszam serdecznie na Tryptyk warsztatów o Snach i Śnieniu - w Nocy, w Związkach i w Ciele. Wszystkie trzy dają obraz i doświadczenie jak sny przepływają i współkształtują rzeczywistość.

14 czerwca - Sny i ich wpływie na codzienne życie

15 czerwca - Sny i Śnienie w Związkach

19 czerwca - Śnienie Ciała czyli Mądrość Ciała = Snów Mądrość

Trzy dni pracy nad snami i śnieniem.

Opis każdego warsztatu znajduje się poniżej.
Można wziąć udział w jednym, w dwóch, lub w trzech.

KOSZT jednego warsztatu: 150 zł/osoba, 270 zł/para (studenci, emeryci, renciści – 20% zniżki. Osoby w trudnej sytuacji mogą negocjować stawkę).
Dla tych, którzy biorą udział w 2 lub 3 dniach przygotowaliśmy zniżki w cenie: udział w trzech warsztatach = 30% zniżki, w dwóch = 15%.

MIEJSCE: Warszawa, ul. Józefa Strusia/ wejście od Czarnoleskiej (przy garażu)

ZGŁOSZENIA i informacje: mjarym @ tlen.pl; 502 -356 -130.

PROWADZĄCY:
Robert Palusiński - psychoterapeuta, coach, facylitator. W latach 1998 - 2003 studiował w Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, gdzie uzyskał uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Szkolił się także w Londynie, Kopenhadze, Bratysławie i w Polsce. Od 2000r. roku regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty łączące współczesne techniki szamańskie (M. Harner) z psychologią i psychoterapią. Autor licznych publikacji (m. innymi) książki "Szamanizm w praktyce" (1999) tłumacz książek Arnolda Mindella.

Więcej o prowadzącym: http://robertpalusinski.blogspot.com/p/o-mnie.html-----------------------------------------------------------------------

14 czerwca - Sny i ich wpływie na codzienne życie:


Kiedy pracuję ze swoimi klientami zawsze odnoszę się do snów, by sprawdzić czy zmierzamy we właściwym kierunku. Również sam, gdy mam jakiekolwiek dylematy czy wątpliwości czekam na rady pochodzące z najgłębszych źródeł mądrości – snów.

Wiele rdzennych oraz antycznych kultur, traktowało sny jako najgłębsze źródło mądrości. Mówi o tym Biblia czy zapisy pochodzące z Egiptu czy antycznej Grecji. W żydowskiej tradycji Talmudu powiada się, że: „Sen, którego nie objaśniamy, jest jak list, którego nie czytamy”. Dlaczego wciąż zdarza się, że nie odczytujemy listów pochodzących z najgłębszych źródeł naszego istnienia? Że ignorujemy twórcze impulsy i mądre wskazówki?
Czy zastanawiałeś/aś się skąd biorą się sny? Kto je tworzy? Dlaczego takie, a nie inne sny oraz cudowne bądź straszne postaci przychodzą do Ciebie podczas snu? Co lub kto stoi za Twoim „nocnym kinem”? KTO I PO CO TWORZY SNY?

Sen jest informacją o nas samych, przychodzącą do nas w postaci obrazów, symboli i odczuć, które często bywają niejednoznaczne i zaszyfrowane. Ten warsztat nauczy cię drogi do trafnego odczytywania snu, co z kolei pomoże ci w:
+ zrozumieniu siebie, swojego miejsca w życiu,
+ poznawaniu głębokiej motywacji do działania oraz istnienia,
+ podejmowaniu decyzji,
+ ujawnianiu potencjału i kreatywności,
+ przekroczeniu blokad i ograniczeń
+ pogłębieniu zrozumienia i sensu życia
+ odnajdywaniu niezmierzonych źródeł energii.

Zrozumienie marzeń sennych bywa jednak kłopotliwe i trudne. Aby dotrzeć do faktycznego znaczenia snu wykorzystuje się szereg metod wspomagających ten proces.

Ponadto dzięki pracy ze snami (czasem wyłącznie ze snami), można osiągnąć spektakularne efekty w rozwiązywaniu problemów na poziomie codziennej (zwyczajnej) rzeczywistości (włącznie z wielkimi odkryciami i wynalazkami !). Dotyczy to także leczenia nerwic oraz innych trudności zgłaszanych psychoterapeutom. Marie-Louise von Franz, psychoterapeutka i współpracownica C. G. Junga, powiada otwarcie że w przypadku większości problemów wystarczy odkryć znaczenie snów, posłuchać wewnętrznego głosu i podążać za nim. Jednak to tylko pozornie wydaje się łatwe. W rzeczywistości prawidłowa interpretacja musi spełniać kilka, niezbędnych warunków, których nie znajdziesz w żadnych sennikach ani poradach zamieszczanych w czasopismach.

Zajęcia będą mieć formę krótkiego wykładu przeplatanego ćwiczeniami i pracą w grupie. Na zajęciach będziemy uczyć się praktycznych i łatwych do zastosowania sposobów pracy ze snami oraz stosowania mądrości snów w praktyce, w życiu „na jawie”.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają najskuteczniejsze metody pracy ze snami, bazujące na wiedzy i doświadczeniach psychologii procesu i jungowskiej analizy głębi. Zaangażowane zostaną wszystkie zmysły, ciało, umysł i duch. Będziemy pracować zarówno indywidualnie, jak i grupowo.

----------------------------------------------------------------------------------------------

15 czerwca - Sny i Śnienie w Związkach:


Warsztat dla tych osób, które są w związkach lub planują w nich być.

Związki są pełne gestów, ruchów, znaków i sygnałów. Komunikujemy się na wielu poziomach i tylko niewielka część naszych relacji dotyczy świadomych treści wyrażanych słowami. Reszta to ocean, w którym wspólnie przyszło nam się pływać i w którym czasem stajemy się wodą, a czasem dwiema osobnymi kroplami.

Nierozpoznane energie kierują tym, że płyniemy ku sobie i spotykamy się, że jesteśmy czasem bliżej, a czasem dalej od siebie, że się kochamy i nienawidzimy, że smakujemy sobie lub czujemy niesmak.

Czasami dynamika związku wygląda tak, jakby kierowały nim duchy, a nie dwoje (lub więcej) ludzi, jakby niewiele od nas samych zależało – powtarzamy te same bolesne, bądź nużące scenariusze...

Czym są te „duchy” i podwodne nurty? Czy to są właśnie sny związku?

Jak płynniej przemierzać życie razem, nawet wówczas, gdy prądy zdają się zdążać w odmiennych kierunkach?

W czasie warsztatu poznamy odpowiedzi na te pytania. Zobaczymy jak wielki wpływ na nasze związki mają sny oraz nieświadomość i co możemy z tym zrobić.
Pracując z niewerbalnymi sygnałami płynącymi z obszaru nieświadomości odkryjemy znaczenie snów a nawet „zaklęć”, które w dużej mierze kierują dynamiką naszych związków.
Korzystając z technik psychologii zorientowanej na proces (A. Mindell), zagłębimy się w istotę naszych związków nie tylko z najbliższymi, ale także ze wszystkimi częściami Wszechświata.

Psychologia zorientowana na proces, to unikalne podejście terapeutyczne, którego główną zasadą jest głęboka demokracja podkreślająca jak ważne są wszystkie (nawet te, które uznajemy za najtrudniejsze) aspekty pojawiające się w relacjach pomiędzy ludźmi oraz jak niezwykle odkrywcze mogą pojawiać się odpowiedzi, gdy pozwolimy sobie na podążanie za tym, co „nieznane” i „straszne” dając głos temu, co wydawało się niestosowne lub niedozwolone ...

W trakcie warsztatów:
- Dowiemy się: „czym jest najgłębsza istota miłości?”
- Skorzystamy z porad płynących z szamańskiego "shape-shiftingu", snów, głosu ciała i inspiracji pola Ziemi, czyli poza-rozumowego sposobu poznawania
- Zbadamy wspólne ograniczenia, które paradoksalnie łączą, dają wolność i pozwalają się rozwijać
- Poznamy szczególne miejsce miłości na tej planecie i posłuchamy rad Matki Ziemi
- Poznamy skarby ukrywające się za sekretami, fantazjami i niemożnościami
- Odkryjemy i i będziemy rozplątywać nawykowe więzy i wzorce, które krępują nas latami
- Poznamy nowe, radosne i pełne zaskakujących rozwiązań sposoby pracy z konfliktami, komunikowaniem i wyrażaniem uczuć

Ten warsztat pozwoli ci lepiej poznać podstawę związku jako wartości wspólnej a jednocześnie otworzy perspektywę umożliwiającą widzenie, rozumienie i doświadczanie związku z zupełnie innego – nowego miejsca pełnego przestrzeni i swobody.

-------------------------------------------------------------------------------------

19 czerwca - Śnienie Ciała czyli Mądrość Ciała = Snów Mądrość:


Żyjemy w swoich ciałach, lecz tak naprawdę bardzo mało o nich wiemy, bo nie potrafimy odczytywać informacji, jakie ciało nieustannie nam przesyła. Te informacje są „pisane” takim samym językiem co język snu. Odczytując informację przekazywaną przez ciało i włączając ją w nasze życie stajemy się wewnętrznie bogatsi i bardziej ożywieni.
A jednak, gdy coś nam dolega, to niemal odruchowo sięgamy po lekarstwo lub po środki tłumiące ból, przez co tłumimy możliwość odczytania życiowo ważnych wiadomości. Pragniemy doświadczyć ulgi i/lub zmiany niewygodnego stanu. Mało kto z nas wie o tym, że za doświadczeniem symptomów – czyli takich objawów jak ból, zmiany w ciele, ograniczenia sprawności itd. kryje się mądrość, którą możemy odkryć podążając za doświadczeniami ciała.

Podczas warsztatów będziemy pracować z symptomami fizycznymi zarówno długotrwałymi, jak i doświadczanymi w krótkim okresie czasu.
Dowiemy się o czym in-form-uje nasza dolegliwość, co może kryć się za zwykłym przeziębieniem, lub za migreną a nawet za chorobą nowotworową. W jakim celu symptom pojawia się w życiu? Jaką niesie ze sobą być może najważniejszą dla nas informację?

Ale nie będziemy się skupiać wyłącznie na dolegliwościach, ponieważ WSZYSTKIE doświadczenia płynące z ciała są potencjalną informacją – gdyż żadnej z nich nie tworzy nasz racjonalny umysł.

Na zajęciach poznasz podstawy języka ciała, który jest kluczem do intuicyjnych rozwiązań oraz do czerpania z nieograniczonych zasobów kreatywności płynącej z oceanu nieświadomości. Dzięki temu zyskasz zupełnie nowe źródło wiedzy znacznie wykraczające poza wąskie ramy konceptualno-racjonalnego umysłu z jakiego korzystamy na co dzień.

Zajęcia będą mieć charakter doświadczeniowy (ćwiczenia - warsztat) z krótkim wprowadzeniem oraz z demonstracją – pokazem.

--------------------------------------------------------------------------------------------

KOSZT jednego warsztatu: 150 zł/osoba, 270 zł/para (studenci, emeryci, renciści – 20% zniżki. Osoby w trudnej sytuacji mogą negocjować stawkę).
Dla tych, którzy biorą udział w 2 lub 3 dniach przygotowaliśmy zniżki w cenie: udział w trzech warsztatach = 30% zniżki, w dwóch = 15%.

ZGŁOSZENIA i informacje: mjarym @ tlen.pl; 502 -356 -130.

PROWADZĄCY:
Robert Palusiński - psychoterapeuta, coach, facylitator. W latach 1998 - 2003 studiował w Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, gdzie uzyskał uprawnienia do prowadzenia psychoterapii. Szkolił się także w Londynie, Kopenhadze, Bratysławie i w Polsce. Od 2000r. roku regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty łączące współczesne techniki szamańskie (M. Harner) z psychologią i psychoterapią. Autor licznych publikacji (m. innymi) książki "Szamanizm w praktyce" (1999) tłumacz książek Arnolda Mindella.

Więcej o prowadzącym: http://robertpalusinski.blogspot.com/p/o-mnie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !