niedziela, 24 listopada 2013

SPOTKANIE W MOSKWIE - Arnold & Amy Mindell 2013


Арни и Эми Минделл в Москве 29 04 2013

Arny Mindell opowiadając o pracy z procesem często podkreśla, że dla jego odkryć i dokonań głównymi inspiracjami są Taoizm oraz myśl Junga.

W Taoizmie powiada się, że Tao, które można (o)powiedzieć słowami nie jest prawdziwym Tao. Kiedy z kolei przychodzi do nieświadomości – domeny tak obszernie opisywanej przez Junga – to podobnie jak Tao nie można jej ani wyraźnie zobaczyć, ani wyrazić. Tym niemniej – nieświadomość jak grawitacja jest stale obecna, jest jak muzyka – można ją usłyszeć i zanucić, kiedy jednak zamkniesz ją w słownym opisie – to wówczas nie będzie to już nie-świadomość. Wraz ze słowem następuje werbalizacja a wraz z nią przeskok do innego wymiaru/obszaru świadomości.

Jung powiadał – podążaj za snami, za nieświadomością. Mindell dodaje – podążaj za procesem podając ze swej prawie 50 letniej praktyki niezliczone przykłady podążania za procesem np. z osobami w śpiączce podkreślając jak cenne jest samo podążanie, wiedząc, że nieświadomość, czy Tao dysponują mądrością przekraczającą nasze świadome zasoby – że zasadniczo nie potrzeba niczego więcej!

Psychologia to zaledwie począteczek tego, co możemy wiedzieć.

W załączonym video Arny opowiada i pokazuje jak pracował z pogrążonym od 14tu miesięcy w śpiączce pacjentem, który nawet nie otwierał oczu oraz z 3 letnim dzieckiem w śpiączce – fascynujące i niesamowite ! Ale jest O WIELE więcej niesamowitych przykładów, pytań, odpowiedzi i fragmentów superwizji w jakości HQ.

POLECAM GORĄCO !!!

Jeśli chcesz spróbować tego rodzaju wyjątkowego podejścia w pracy terapeutycznej związanym z dowolnym problemem - skontaktuj się przez formularz kontaktowy i umówmy się na 30-minutową bezpłatną konsultację wstępną przez telefon lub przez skype.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !