sobota, 14 sierpnia 2010

ćwiczonko "Lalka z Krainy Snów"

Nowe ćwiczonko,
pomaga z nastrojami i niezbyt jasno określonymi przeszkodami :)
(adaptacja z książki Amy Mindell "The Dreaming Source of Creativity")


1.Poczuj trudne do powiedzenia „coś”, co stanowi dla ciebie problem, co zabiera ci radość tworzenia a nawet istnienie lub, co nie pozwala ci działa, tworzyć,. Przerywa to, co właśnie zacząłeś/aś. Jak to coś można opisać? Zrób to w kilku słowach.

2.Wyobraź sobie lalkę, która mogłaby reprezentować to „coś”.

3.W co byłaby ubrana? Jak miałaby wyraz twarzy? Jak byłaby duża?

4.W swojej wyobraźni popatrz na lalkę i wyobrażaj sobie, co ona robi. Jakie ruchy mogłaby wykonywać? Co takiego mówiłaby bądź wykrzykiwała?

5.Odkryj co dokładnie lalka chce wyrazić i pomóż się temu w pełni rozwinąć zachęcając tę postać/lalkę do wyrażenia wszystkiego co tylko zapragnie. Do dokończenia nie-wpełni wypowiedzianych zdań lub intencji. Niech ta postać naprawdę powie wszystko co tylko chce, może, potrzebuje i za czym tęskni. Na przykład niektórzy z krytyków faktycznie chcą dotrzeć do sedna pewnych, głębokich problemów. Inni potrzebują tylko miłości i docenienia, ponieważ tych wartości nigdy wcześniej nie otrzymali i z powodu ich braku stali się marudni. Inni chcą mieć więcej wpływu lub więcej zabawy w życiu. Jeśli twoja lalka wstydzi się wypowiadać lub natknęła się na blokadę nie mogąc się w pełnie wyrazić, zachęcaj ją dalej – upewniając w przekonaniu, że naprawdę ją słuchasz i rzeczywiście pragniesz poznać jej najskrytsze pragnienia.

6.Rozmawiaj z tą lalką o tym w jaki sposób możesz jej pomóc w spełnieniu tego pragnienia i staraj się dotrzeć do rozwiązania, które byłoby satysfakcjonujące dla obu stron.


wszelkie wrażenia, opinie oraz pytania mile widziane :)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !