sobota, 2 stycznia 2016

SNY NA NOWY ROK :)

Nie pamiętam snu z nocy noworocznej ( 31/01. 01. 2016.)
ale dziś obudził mnie ważny (jak dla mnie) Sen.

nowy roczek :)
Opisuję go rano, po przebudzeniu i (jak dotąd) tylko pobieżnie z nim pracowałem. Jeszcze do niego wrócę.
Jeśli masz noworoczny sen (na nowy rok) - możesz go w zwięzłej (i anonimowej !) formie do mnie przesłać a umieszczę go wraz z krótką interpretacją na moim blogu (bezpłatnie oczywiście). Tak jak w poniższym przykładzie :) 
Wszelkie uwagi, sugestie oraz interpretacje mile widziane !!!


TERAPEUTA WODNY

01/02. 01. 2016.

Ktoś mi opowiedział o terapeucie pracującym ze snami (i klientami ogólnie) przy pomocy mandal w ciekawy sposób.
Był to X.X. Przyszedłem do niego i okazało się, że miał taką kwadratową miednicę z wodą. Pokazał mi jak się z tym pracuje: wkładasz rękę, poruszasz nią średnio energicznie w obrębie miednicy i patrzysz w wodę, na ślad, na bąbelki, na nurt, itp. A potem z tego budujesz obraz w wyobraźni w swego rodzaju krótkiej medytacji i z tym obrazem oraz ze skojarzeniami pracujesz.
Potem ja to robiłem i nie bardzo mogłem zobaczyć wzory. X.X. lub ja sam nakłaniałem się do większej cierpliwości i wytrwałości do patrzenia bez pośpiechu i ponaglania się, choć wzory na wodzie błyskawicznie znikały.

Nie pamiętam czy przy jego poruszaniu czy przy moim trochę wody się rozlało na podłogę. Wtedy wyszło na to, że jesteśmy u nas i rozlało się na panele. Więc szybko powycierałem czym było pod ręką – jakieś ubranka, poduszka, itp.
Przesunąłem miednice i zobaczyłem, że tam też b. dużo wody jest. Pomyślałem, że ta woda tam od dawna stoi a Jarek nie zwraca na to uwagi i jest w tym sensie niedbały (bałaganiarz).
Koniec snu.

CO MÓWI TWÓRCA (dawca)SNU ? Jaki jest przekaz - wiadomość ?

Jedna z możliwych interpretacji: 
TWOJA WODA JEST ZASTANA, potrzebujesz nią poruszać jak we śnie pokazywał X.X. , i jak w miednicy sam nią poruszałeś wg jego wskazówek. Potrzebujesz także cierpliwości w dostrzeganiu wzorców oraz w wychwytywaniu podpowiedzi płynących od wody. To właśnie jest twoja droga terapii.
Warto mieć większy rozmach jak X.X. i nie przejmować się rozlewaniem. Twoja droga jest intuicyjna w kontakcie z nieświadomością, polega na wspólnym wpatrywaniu się w wodę (nieświadomość, emocje itp), szukaniu tam wzorców i podążania za nimi w świadomym, codziennym życiu.
Dosłownie rzecz biorąc:
Do wody trzeba włożyć rękę ! I w niej (w jej środowisku) poruszać –  nie wystarczy patrzeć z zewnątrz na miednicę tylko ... .
Pamiętaj też, by patrzeć pod "miednicę", o jeden poziom niżej jeszcze. 

6 komentarzy:

 1. Miednica to także ludzka miednica na poziomie drugiej czakry ... a może kobieca ... miednica ? Miednica, kobieta, woda, intuicja, emocje i wszystko co związane z energią żeńską ... która od dawna stoi i ... czeka? Jeszcze to, ze miednica jest kwadratowa. Nasuwa mi się skojarzenie że podstawa już jest :)

  Takie pierwsze skojarzenia, pozdrawiam noworocznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! o miednicy też myślałem w kontekście cielesności - dziękuję. Woda, druga czakra i miednica w tym zestawieniu mają jak najbardziej związek z seksualnością i żeńskością!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z korespondencji o tym śnie:
  "mandala to jedność, połączenie tego co żeńskie i męskie, także seksualność - kreacja to połaczenie i tak ta ręka męska porusza to co żeńskie w misce. wtedy obraz będzie jasny i zrozumiały. koło wpisane w kwadrat, kwadratowa miska i wirująca woda."
  podoba mi się i staje się jednocześnie wyzwaniem ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Śpiący spotyka się we własnym domu ze swoim alter ego, które jest "niedbałym bałaganiarzem". Podobnie jak śpiący jest terapeutą pracującym ze snami, ale posługuje się wodą, którą niefrasobliwie rozchlapuje na podłogę. STOP. C.D.N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Woda (nieświadomość, emocje, a według skojarzeń śpiącego także zasada żeńska i jakiś aspekt seksualności) jest materią, którą alter ego posługuje się w swojej pracy, śniący pragnie się tego nauczyć. Sen mówi o trudności z zaakceptowaniem "nieporządku" i ewentualnych szkód, które woda może wyrządzić śniącemu (w jego domu, czyli w jego psychicznym świecie, w jego wnętrzu). Śniącemu uda się, choć nie bez oporu, zaakceptować "nieporządek u siebie" i wykorzystanie wody, pomimo obaw, jakie to w nim budzi. Czuję się trochę niekompetentny i niepewny w posługiwaniu się wodą, ale stopniowo zostaje przez nią przekonany do zaakceptowania nieporządku u siebie. (Śpiący zaniechał sprzątania ad hoc, widzi już, że nie może przywrócić ładu, który jest uporczywie naruszany. Śniący uświadamia to sobie krok po kroku. (Skrótowa interpretacja klasyczna, nie POP).

   Usuń
  2. OH. Dzięki! Kolejny ważny wgląd przy czytaniu !.
   Uwielbiam grupową pracę ze snami - to tak jakby w różnych lustrach sie przeglądać i wciąż nowy, głębszy obraz dostrzegać. To zdumiewające, że w pewnych aspektach jestem "bałaganiarzem" - ale faktycznie w wielu innych chciałbym i staram się utrzymywać porządek (choć czasami się nie udaje) :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz - twoja opinia/zdanie jest dla mnie ważne !